BRILIANTOVÉ ŠPERKY

BRILIANTOVÉ ŠPERKY

TOTÁLNÍ VÝPRODEJ - SLEVA 70%

Briliantové šperky v ryzosti 585/000 - 14 kt., osazeny pravými diamanty vybroušenými do briliantového brusu.

Briliant - vybroušený diamant do specifického tvaru.

Diamant - minerál, vznikající při vysokých teplotách a tlaku a díky sopečným činnostem se dostávají na zemský povrch. Chemicky se jedná o čistý uhlík. Diamant vyniká svou tvrdostí a odpradávna přitahuje pozornost lidí.
Hodnota diamantů , resp. briliantů je posuzována dle tzv. 4C, tedy: Cut - Brus - způsob vybroušení kamene přímo ovlivňuje odraz světla. Struktura brusu briliantu se dělí na několik částí jako je: průměr, tabulka, rundista, koruna, kaleta, pavilón, hloubka. Tyto jednotlivé části vedou a různě odráží světlo a to pak určuje brilanci a třpyt.

Clarity - čistota - brilianty obsahují určitý poměr nečistot, tzv. inkluzí. Jejich množství a velikost pak udává stupeň čistoty kamene. Rozlišujeme pak tyto stupně nečistoty: VVS1, VVS2 - velmi velmi malé příměsi VS1, VS2 - velmi malé příměsi SI1, SI2 - malé příměsi I1 - I3 - s nedokonalostmi.
Carat(ct)
- váha - karáty u diamantů udávají jejich váhu - jeden karát váží 200 miligramů. Váha není prioritním kritériem pro určení ceny.

Color - barva - diamanty mají ze své přírodní povahy různé odstíny, jejichž stupnici označujeme písmeny D(bílá) až Z(světle žlutý).

KAŽDÝ ŠPERK DODÁVÁME S KRABIČKOU A INFORMAČNÍM CERTIFIKÁTEM.


Třídit dle
 
Položek na stránku

Kategorie neobsahuje žádná data


Zasílání novinek
NAPIŠTE NÁM

Copyright © 2012  Kontakt na provozovatele - Tribal Jewelry s.r.o., Na Strži 1198/51, Praha 4, 140 00, IČ:04393279, DIČ:CZ04393279

ShopCentrik - shop, eShop, e-shop, B2C, B2B